Матрац для хворої спини: як вибрати

Вибрати матрац для комфортного сну - важке завдання, особливо для людини, яка відчуває болі в спині.

Вибрати матрац для комфортного сну - важке завдання, особливо для людини, яка відчуває болі в спині. Навіть тим, у кого ідеальне здоров'я, не завжди вдається з першого разу підібрати виріб, на якому буде зручно спати 8 годин поспіль. Якщо ви прокидаєтеся вранці з важкістю в шиї, в м'язах рук, ніг, з ниючим хребтом, то це ознака того, що ви тривалий час перебували в незручній позі, спровокованій некомфортним спальним місцем.

З точки зору науки це виглядає так. Ви лежите в незручній позі, внаслідок чого нерви та судини дещо здавлені. Ви спите, але мозок все одно "відчуває" проблему і змушує м'язи напружитися. Як наслідок - ваше тіло не відпочиває, ви прокидаєтеся з втомою. Потім з'являється біль у м'язах, а якщо ви постійно спите в незручному положенні або на поганому матраці, можлива поява хронічних проблем із хребтом. Тож не варто недооцінювати важливість правильного спального місця. Водночас правильна організація сну дає змогу зміцнити:

  • Сон.
  • Нервову систему.
  • Серцево-судинну систему.
  • Імунітет.

Багато хто в Києві і не тільки вважає, що купити ортопедичний матрац на сайті matrasin.kiev.ua потрібно тільки за наявності серйозних захворювань. Насправді це не так, адже набагато краще і, до речі, дешевше не допустити проблем зі здоров'ям узагалі, ніж вирішувати їх, коли вони виникли. Повноцінний, глибокий сон, якісний відпочинок - це важливі чинники вашого самопочуття, працездатності та задоволення від життя.

Якщо ж проблеми зі спиною все-таки є, до вибору поверхні потрібно поставитися ще відповідальніше, адже йдеться вже не про профілактику, а про те, щоб ситуація не погіршувалася. З метою вдалого вибору матраца для хворого хребта рекомендовано спочатку пройти консультацію ортопеда, зробити МРТ, визначити, які у вас є патології, а вже потім приступати до вибору конкретної моделі.

Остеохондроз

При остеохондрозі фахівці рекомендують поверхні середньої жорсткості з незалежними пружинами. На них найзручніше спати на спині, а це оптимальна поза за такого захворювання. У випадках, коли проблеми є і в грудному відділі, можна також спати на боці, щоб чергувати пози.

За остеохондрозу бажані анатомічні матраци. Оптимальне наповнення - кокосова койра, латекс і пінополіуретан, а також поєднання цих матеріалів.

Сколіоз

Сколіоз - неприємна патологія. Якщо вам поставили такий діагноз, це означає, що у вас є значне викривлення хребта. У такому разі до спального місця висуваються особливі вимоги: вам потрібен спеціальний ортопедичний матрац; жорсткість - середня або висока; рекомендується обирати моделі з самостійними пружинами та підвищеною пружністю; якщо вам подобаються безпружинні моделі, то радимо зупинитися на матрацах із бамбука, поліуретану. Спати за сколіозу найкраще на спині.

Радикуліт

За радикуліту важливо, щоб матрац повторював контури тіла, підлаштовувався під кожен вигин і забезпечував максимальне розслаблення. Найкраще цим критеріям відповідають моделі з незалежними пружинами і м'яким наповнювачем. Якщо вам подобаються безпружинні моделі, то зверніть увагу на варіанти з латексу або ортопедичної піни. Такі поверхні дозволять м'язам відпочивати.

До речі, ортопеди рекомендують за радикуліту спати на спині, а також згинати ноги в колінах. Якщо вам подобається спати на животі, можливо, є сенс робити це без подушки; головне, щоб вам було зручно.

Грижа

При грижах рекомендуються двосторонні матраци, один бік - м'який, інший - середньої жорсткості. Переважний матеріал виготовлення - натуральний латекс, але це не обов'язково. Головне, щоб модель була з незалежними пружинами. Також зазначимо, що за наявності гриж ортопеди рекомендують спати на животі.

Протрузії

Протрузії - це дегенеративні зміни хребців, за яких зберігається їхня цілісність. Серед ортопедів прийнято вважати, що протрузія - це початкова форма патології, яка надалі може призводити до грижі. Може - але не завжди призводить, якщо дотримуватися певних запобіжних заходів, а також спати на м'яких поверхнях. Перед вибором спального місця потрібно обов'язково пройти обстеження, зробити МРТ. Якщо у вас справді саме протрузія, а не грижа, то обирайте м'який матрац, а якщо все-таки грижа, то можна розглянути й матраци середньої жорсткості.

Люмбаго

Люмбаго, або "простріл", виникає через перенапруження, спричинене тривалим підняттям важких предметів або невдалими різкими рухами. Якщо ви страждаєте від люмбаго, вам потрібно спати на спині або на боці на матраці середньої жорсткості, бажано - з натуральними наповнювачами. Така поверхня дасть вам змогу розслабитися, забезпечить повне відновлення м'язів і глибокий сон.

Артрит

За артриту краще обрати з каталогу matrasin.kiev.ua матраци середньої жорсткості з пружинним блоком. З матеріалів зверніть увагу на штучний латекс або "меморі", що має ефект пам'яті. Важливо спати в певних позах: за наявності болю в спині - на боці, згинаючи коліна, а якщо болять стегна і коліна, то потрібно підкладати під голову і щиколотки м'яку подушку.

Які моделі точно не купувати

Матраци з пружинами "Боннель" зазвичай не підходять, якщо у вас хвора спина. Такі пружинні блоки занадто прогинаються під стегнами, в результаті утворюється яма, і тіло приймає незручне положення. Ви перенапружуєтеся і прокидаєтеся втомленими. Отже, якщо ви хочете пружинний матрац, то блоки мають бути незалежними - це забезпечить рівномірну підтримку всіх частин тіла.

 

 


Vivarik Kiev

2 Blog posts

Comments